פיצ'ינג

דנה רוטנברג

Dana Ruttenberg

צילום: זוהר ראלט

כחלק מהמחקר אמנותי שלי והרצון לחשוב-מחדש איך ליצור ולהציג מחול, והמחויבות שלי להרחבת הקהלים למחול דרך דיאלוגים ותצורות חדשות, יצרתי את ״נע באוזן״, יצירת מחול אינטראקטיבית ייחודית המתרחשת בחללים מוזיאוניים ומאפשרת לצופים לבחור בעצמם את פס-הקול לכל פרק במופע באמצעות מדריכי שמע. בהובלת ארבעה ״שומרי מוזיאון״ (פרפורמרים),היצירה נודדת בחללי המוזיאון כשכל פרק מציג אופציות שמע שונות המשנות את הדרך בה הצופה חווה את הכוריאוגרפיה, יצירות האמנות והארכיטקטורה שסביבו. היצירה מותאמת מחדש לכל מוזיאון/גלריה שהיא מציגה בהם, ומאפשרת גרסאות מותאמות לקהלים צעירים ובוגרים כאחד. סשן הפיצ׳ינג שלי יתעסק באפשרויות הגלומות ביצירה הייחודית הזו, וכיצד היא יכולה להשתלב בפסטיבלים וחללי תצוגה שונים ומגוונים.

אודות

יוצרת ואוצרת מחול בינתחומית. בוגרת ביה"ס למחול "בת-דור" והתיכון לאמנויות ע"ש תלמה ילין. בעלת תואר ראשון במחול מאוניברסיטת קולומביה ותואר שני במחול מאוניברסיטת הולינס , ארה”ב. בין השנים 2000-2003 ניהלה אמנותית את קבוצת המחול The Red Hill Project שייסדה בניו יורק והציגה את יצירותיה ברחבי ארה"ב וקנדה.
מאז שובה לארץ בשנת 2003 הצטרפה לעמותת הכוריאוגרפים ומציגה בכל המסגרות המרכזיות למחול בישראל. לצד יצירותיה החיות, יוצרת יחד עם הבמאי אורן שקדי סרטי מחול ווידאו-ארט. דנה יזמה ומנהלת אמנותית את פרויקט 48 מחול שנכנס עכשיו לשנתו השמינית, פרויקט ראשון מסוגו המפגיש יוצרים, רקדנים, דרמטורגים ואמנים נוספים למרתון-בזק יצירתי של שני סבבי יצירה בני 24 שעות כל אחד. יזמה, אוצרת ומנחה את סדרות ההעשרה ביקורי סטודיו: מפגשים אינטימיים הפותחים צוהר ליצירה מחולית עצמאית.מנהלת אמנותית של תכנית הרזידנסי של סדנאות הבמה, ומנהלת אמנותית שותפה של ״הרמת מסך״ 2020. דנה מרצה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. היא מלמדת, מעבירה סדנאות ומציגה את יצירותיה בארץ ובחו״ל.היא נמנתה על צוות ההיגוי המייסד של איגוד הרקדנים באמ"י שיצר מהפכה במודעות לזכויותיהם של רקדנים. כלת פרס רוזנבלום ליוצרת בתחום המחול, וזוכת פרס שרת התרבות לכוריאוגרפית צעירה.

הבא

הקודם