תחרות הכוריאוגרפיה הבינלאומית

PODE SER

PODE SER

מופע

12 דק'

שוברט - Andante con moto - opus 100

אתם מוזמנים להינות מהשיחה הראשונית בין לילה למעיין למטה.

צרפת

היצירה "פּוֹדֶה סֶר" מדברת איתנו, דרך גוף מלא זעם של רקדנית, על כל מה שהיינו, כל התפקידים ששיחקנו, שחלקם הוטלו עלינו; ומה שיכולנו, אולי, להיות...
הופעת סולו מרשימה על הקושי להיות אַת עצמֵך, שתוך חודשים ספורים זכתה להכרה בין-לאומית. "הביטוי 'פּוֹדֶה סֶר' בפורטוגלית פירושו "יכול להיות" או "אולי, ואולי לא". דו-משמעות זו מועברת בבירור על ידי השילוב של סגנונות ריקוד שונים, והיא מקבלת מִשנה כוח מכֵּנוּת תנועתה של ליילה ומן הנוכחות הבימתית המרתקת שלה." פיליפ וֶריאֶל, מבקר מחול.

ליילה קה

צרפת
Leïla Ka

ליילה באה מן המחול העירוני, אך עד מהרה פנתה לשילוב של סגנונות שונים והחלה ליצור בז'אנרים מתהווים החורגים מן הקודים המקובלים המרכיבים אותם.

לאחר שהופיעה כרקדנית, בעיקר אצל מגי מרן – שם התוודעה לתיאטרליות ריקודית שהפכה לדרך ביטוי חשובה בעבודתה ככוריאוגרפית – השיקה ליילה את יצירתה הראשונה, פּוֹדֶה סֶר. ביצירה, שכבר זכתה בחמישה פרסים בין-לאומיים ובוצעה על במות למעלה מ-60 פעם, היא מפלרטטת בחופשיות עם המחול העירוני והתיאטרון של ימינו בניסיון לשפוך אור על המורכבות והקושי של ההוויה. 

leila.ka02@gmail.com

תקופות אלה של בידוד, אנו במרכז מחול שלם רואים בפלטפורמה החלופית של שבוע המחול הזדמנות להמשיך ליצור קשרים מעבר לגבולות ולטפח מרחבים לשיתוף פעולה בין אמני המחול הירושלמים ליוצרים בחו"ל. עקב דחיית התחרות הכוריאוגרפית הבינלאומית בירושלים 2020 בחרנו לצוות כל אמן שנבחר להשתתף בתחרות עם אמן מחול ירושלמי, כדי לקדם שיתוף פעולה ביניהם שאנו מקווים שתתממש כשיפגשו בשנה הבאה בירושלים.

מעין ליבמן – שרון

Maayan Liebman-Sharon
ירושלים

כוריאוגרפית, ירושלמית, חברה בעמותת הכוריאוגרפים. בעלת תואר מוסמך M.Mus במחול בהתמחות בכוריאוגרפיה מהאקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים, B.Dance של האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים ותואר ראשון בריפוי בעיסוק.

מעלה יצירותיה בפסטיבלים, מוזיאונים וגלריות בארץ ובחו"ל ביניהם: 'שבוע המחול הבינלאומי' של מרכז מחול שלם, פסטיבל ישראל, פסטיבל 'אינטימדאנס', פסטיבל 'בין שמים לארץ' , '80 בריבוע' סוזן דלל, 'מקודשת' עונת התרבות בירושלים,  פסטיבל 'מיפו עד אגריפס', פסטיבל 'ארנבת מרץ' בכלים, 'זירת מחול' הזירה הבין תחומית,  טקס חלוקת הפרסים דן דוד, ובמוזיאון מוסקבה, מוזיאון ישראל, מוזיאון ארצות המקרא, מוזיאון חיפה לאמנות, מוזיאון תל אביב לאמנות, מוזיאון מגדל דוד, מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים, מוזיאון היכל שלמה ועוד.

נקודת המוצא של יצירתה שואבת השראתה משיתופי פעולה עם אמנים מתחומי מדיה שונים כגון אמנות פלסטית, אמנות חזותית ווידאו. שיתוף הפעולה העיקרי שלה בשנים האחרונות הוא עם יוצרת הוידאו יערה ניראל.

הקימה וניהלה אמנותית בשנים 2017-18 את תכנית 'מעמקים'- ליווי תהליכי יצירה בתמיכת המרכז האמריקאי בירושלים. בשנת 2019 היא אצרה, ניהלה אמנותית וליוותה את יצירות המקור הישראליות שעלו בבכורה בשבוע המחול הבינלאומי של מרכז מחול שלם. באותה שנה גם אצרה את מופעי המחול שעלו בטרום בכורה ב'ביאנלה של ירושלים' בשיתוף פעולה עם מרכז מחול שלם והביאנלה.

בפברואר 2020 מעין יצרה עבודה חדשה במרכז המחול בזאגרב, קרואטיה, במסגרת תכנית Jerusalem Exchange בין מחול שלם לZagreb Dance Center בקרואטיה. maayansha36@gmail.com 

 

הבא

הקודם