תחרות הכוריאוגרפיה הבינלאומית

SPACE

SPACE

מופע

11 דק'

ארבול: הים; אוריגמיבירו: עדה דין; Xploding Plastix: התרדמת שנכשלה; טים הקר: מוסיקה לטונדרה נק. 1

אתם מוזמנים להינות מהשיחה הראשונית בין חואן ומרקו לרונן למטה

ספרד

"החלל האחרון" היא עבודה שצוללת היישר אל תוך הסיפורים העמוקים ביותר של המְבַצעים באמצע הזרם השוטף של אירועים. כשאנחנו מניחים לתת-מודע שלנו להראות את עצמו, זיכרונות ישנים וסיפורים מן העבר מגיעים לקדמת הבמה.
מחשבות באות – אנחנו מניחים להן לקרוס ולקפוא, להתמתח ולצבור מהירות, להיהרס ולהיבנות מחדש. הצופים רואים במו עיניהם איך הכול נחשף ומתגלה דרך גופניות ייחודית, מלאת מרץ ושברירית.
"החלל האחרון" הוא מסע אל תוך התת-מודע של המבצעים.

להקת המחול פרנצ'יס

ספרד
Frantics Dance Company

אנחנו להקת מחול ניסיונית שצמחה ב-2013 מתוך הסצנה המחתרתית של ברלין. המייסדים הם קרלוס אלר, מרקו די נרדו, דיאגו דה לה רוסה וחואן טיראדו.

הגופניות של הלהקה מעוגנת במחקר מעמיק ומשלבת מספר דיסציפלינות – ביבויינג, היפ הופ, טכניקות אימפרוביזציה, אקרובטיקה ומחול מודרני.

הסגנון שלנו הוא חגיגה של רוח האדם. של פריצה קדימה על ידי הצגת המנגנונים הפנימיים של הנפש על גבי במה. השפה המאפיינת אותנו מבוססת על למידה מעמיקה של מוזיקליות ומתאפיינת בשינויים מהירים, רגעים של קפיאה ותנועות נפיצות, שבעזרתם אנחנו חושפים לעיני המתבונן את הרגשות העמוקים ביותר של פחד, שמחה, תוגה, כאב ועונג. 

contact@franticsdancecompany.com

תקופות אלה של בידוד, אנו במרכז מחול שלם רואים בפלטפורמה החלופית של שבוע המחול הזדמנות להמשיך ליצור קשרים מעבר לגבולות ולטפח מרחבים לשיתוף פעולה בין אמני המחול הירושלמים ליוצרים בחו"ל. עקב דחיית התחרות הכוריאוגרפית הבינלאומית בירושלים 2020 בחרנו לצוות כל אמן שנבחר להשתתף בתחרות עם אמן מחול ירושלמי, כדי לקדם שיתוף פעולה ביניהם שאנו מקווים שתתממש כשיפגשו בשנה הבאה בירושלים.

רונן יצחקי

Ronen Izhaki
ירושלים

רונן יצחקי

בעל תואר ראשון ושני (M.mus) מהאקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים בשיתוף האוניברסיטה העברית בירושלים, תלמיד של פרופ' רות זיו אייל. ככוריאוגרף עובד עם תמי יצחקי, שותפתו לחיים וליצירה, עבודותיו הוצגו ברחבי הארץ ובחו"ל החל משנת 2002. לימד תנועה בחוג לתיאטרון-מחול במכללת סמינר הקיבוצים, תנועה בחוג לתיאטרון באוניברסיטה העברית.

רונן חוקר תהליכים תנועתיים ותחושתיים המייצרים משמעות בימתית במרחבים שבין המופשט לקונקרטי ויצירת נרטיב גופני ובלתי מילולי.

מאז שנת 2008 מנהל רונן את פעילות מרכז בין שמיים לארץ בו עובדים רקדנים, מוסיקאים, אמנים פלסטיים, אנשי רוח ומשוררים על מנת לצור ביחד תרבות עכשווית המציעה נרטיב חדש בתוך עולם השיח הישראלי, על כל גווניו. הנרטיב החדש מערער על הגבולות המקובלים שבין המגזרים ומהווה הזדמנות לנקודת מפגש תרבותית שבין חלקיה השונים של החברה בישראל.

ronenanda@gmail.com

 

הבא

הקודם