תחרות הכוריאוגרפיה הבינלאומית

LOOP

LOOP

מופע

12 דק'

אלסנדרו קורטיני - באסטה

אתם מוזמנים ליהנות מהשיחה הראשונית בין יבגני לדניאלה למטה

צילום: טטיאנה יודינה

רוסיה

אנחנו אומרים שלום זה לזה. אנחנו עושים זאת יום יום. פשוט מודיעים זה לזה שאנחנו כאן, שאנחנו מהווים חברה... או קהילה. סתם מתוך הרגל, אבל אולי זה טקס. אנחנו בתוך זה ביחד, אבל אולי זה מאבק. אני מניח שככה זה היה תמיד. משהו שחוזר על עצמו בלופ – ספירלה מסתובבת או מעגל קסמים, חזרה מרושעת שוב ושוב על מילות אותו שיר?
זהו ריקוד שמתחיל עם עצמו, עם המטלות והאיכויות הגופניות שלו: עבודה על שיווי משקל, אינרציה, מהירות, משקל וזמן. זהו דואט שנועד לקריאה בסופו של דבר, מתואם עם יחסי גומלין חברתיים. ואיפשהו בין לבין, איפשהו באמצע, אנחנו צוברים רגש, אנחנו מותחים מבעד לזמן את מה שחשוב באמת.

יבגני מלנטב

רוסיה
Evgenie Melentev

יבגני מלנטב

השכלה:

1992–2000: לימודי כוריאוגרפיה, בית הספר לאמנות לילדים קראסנוקאמסקאיה

2001–2004: לימודי כוריאוגרפיה, מכללת פרמסקי לאמנות ולתרבות

2005–2010: לימודי כוריאוגרפיה ומחול עממי בני זמננו, אוניברסיטת מוסקבה לאמנות ותרבות

החל משנת 2014 אני פעיל כרקדן וכוריאוגרף בלהקת המחול FarFor Yo. במהלך תקופה זו נוצרו המופעים: "הנסי 250 שנה" (מוסקבה), "הרמס" – פרויקטים ברוסיה (מוסקבה), סין (צ'נגדו) וצרפת (ליל), וכן הופעות במוזיאונים במוסקבה: המוזיאון היהודי ומרכז הסובלנות, המוזיאון הפוליטכני, גלריית ikusstv ועוד. עבדתי עם מנואל רונדה ב"על מה אתם מסתכלים?"; עם נילס רוביצקי (Bboy Storm) בהפקה Bauhaus to Playhouse; ועם טומיסלב אנגליש בפרויקט וידאו בשם Hey Darling

tuzemecmell179@yandex.ru


תקופות אלה של בידוד, אנו במרכז מחול שלם רואים בפלטפורמה החלופית של שבוע המחול הזדמנות להמשיך ליצור קשרים מעבר לגבולות ולטפח מרחבים לשיתוף פעולה בין אמני המחול הירושלמים ליוצרים בחו"ל. עקב דחיית התחרות הכוריאוגרפית הבינלאומית בירושלים 2020 בחרנו לצוות כל אמן שנבחר להשתתף בתחרות עם אמן מחול ירושלמי, כדי לקדם שיתוף פעולה ביניהם שאנו מקווים שתתממש כשיפגשו בשנה הבאה בירושלים.

דניאל למנסדורף ועירד אבני

Danielle Lamensdorf and Irad Avni
ירושלים

דניאל למנסדורף נולדה בשנת 1997 במרילנד ארה״ב ולמדה בתיכון עירוני א׳ למדעים ואומנויות במודיעין. בתור ילדה למדה בבית הספר לבלט קלאסי של דינה חינקיס, ובין השנים 2014-2016 למדה במסלול להכשרת רקדנים של להקת אנגלה בניהולה של מרים אנגל, ובהמשך הצטרפה ללהקה כרקדנית. בשנים האחרונות דניאל עבדה עם מספר כוריאוגרפים ישראלים. בהם, רובי אדלמן, עודד רונן, ציפי ניר, מאיה פופובה, רגב כהן ועירד אבני. כמו כן, השתתפה ב״חממה״ של להקת בת שבע, תכנית שנתית לרקדנים מצטיינים. בנוסף לעבודתה בתור רקדנית מבצעת, יצרה דניאל מספר יצירות מחול. שתיים מהן מוצגות בימים אלו בפסטיבלים ופלטפורמות כוריאוגרפיה בארץ ובאירופה. danielle97501@gmail.com  

עירד אבני הוא כוריאוגרף ורקדן ישראלי. 


בין השנים 2015-2018 למד בחממה לרקדנים מחוננים של להקת ״בת שבע״


בשנת 2018 יצר את המופע ״JUST DANCE״ דואט אינטקרטיבי באורך מלא. אשר הופיע בתאטרון הבית, אימפרוב, בקיבוץ געתון ובתאטרון תמונע. היצירה הופיעה במשך שנה וחודשיים באולמות אלה באופן עקבי.


״WE/OUI“ בביצוע דניאל למנסדורף ועירד אבני הופיע לראשונה בגרסה קצרה במסגרת


סדרת מחול בבית מזיא, ירושלים. ומיד לאחר מכן בפסטיבל ״EPOS״ במוזיאון תל אביב. הפרימרייה הבינלאומית ליצירה באורך מלא התרחשה בתאטרון מחול לובליאנה בסלובניה ולאחר מכן במספר הופעות בפסטיבל ״PLAY INNCOCENT״ בלייפציג, גרמניה. כיום היצירה רצה ומופיעה ברחבי ישראל.


יצירתו האחרונה ״נרקיס״ נוצרה כחלק מפסטיבל ״סמילנסקי״ בבאר שבע והופיעה בארץ מספר הופעות ואך יצגה את ישראל בתחרות הכוריאוגרפיה של מחול שלם כחלק משבוע המחול הבין לאומי 2019. ובפרנקפורט, גרמניה כחלק מפסטיבל ”solocoreographico“ כמו כן היצירה עדיין מופיעה.


כרקדן, עירד רקד בלהקת ״קולבן דאנס״ בעונת 2018-2019, ״תאטרון מחול ירושלים״ בעונת 2019-2020 וכיום רוקד בלהקת ״פרסקו. וגם כרקדן עצמאי, כיום רוקד עם ניב שיינפלד ואורן לאור, יעל שילר ועוד .


בנוסף עירד שיחק בתאטרון ובטלוויזיה כשחקן, עובד ככוריאוגרף טקסים ואירועים בעיריית ת״א ומנהל אומנותי של פלטפורמת בריאה ליוצרים צעירים בשיתוף מחול שלם. Irad.b.avni@gmail.com

 

הבא

הקודם